ТОВ "Миколаївська електропостачальна компанія"

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ГЕНЕРУЮЧИХ УСТАНОВОК ПРИВАТНИХ ДОМОГОСПОДАРСТВ


Взаємовідносини між ТОВ «МИКОЛАЇВСЬКА ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ», як постачальником універсальних послуг, та побутовим споживачем щодо купівлі-продажу електричної за «зеленим» тарифом врегульовано Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312 (надалі – Правила).

Постачальник має повідомити, що відповідно до постанови НКРЕКП від 05.10.2022 №1272 з 12 жовтня 2022 року, набули чинності зміни, зокрема, до розділу 11.3 Правил «Особливості продажу та обліку електричної енергії, виробленої приватними домогосподарствами, а також розрахунків за неї», а саме:

 1. Відповідно до затверджених змін до Правил величина встановленої потужності генеруючих установок приватного(-их) домогосподарства(-в) визначається на підставі паспортів точок розподілу як сумарна потужність встановлених генеруючих установок за всіма площадками вимірювання приватного(-их) домогосподарства(-в), які належать індивідуальному побутовому споживачу на всій території України, в тому числі на праві спільної власності (спільне майно), і не може перевищувати встановлену потужність для відповідної категорії генеруючої установки, визначеної Законом України «Про альтернативні джерела енергії».
 2. Постачальник універсальних послуг купує електричну енергію, вироблену генеруючими установками приватного домогосподарства, у обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії таким приватним домогосподарством. При цьому, якщо споживання електроенергії приватним домогосподарством дорівнює нулю, плата за вироблену електричну енергію не нараховується.
 3. З метою продажу електричної енергії, виробленої генеруючою(-ими) установкою(-ами) приватного домогосподарства, за «зеленим» тарифом побутовий споживач надсилає звернення до постачальника універсальних послуг щодо розгляду заяви-повідомлення про встановлення генеруючої(-их) установки(-ок) за формою, наведеною в додатку 13 до Правил.

Для укладення Договору про купівлю-продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом приватним домогосподарством споживач повинен надати наступні документи:

 • звернення щодо розгляду заяви-повідомлення про встановлення генеруючої установки;
 • заяву-повідомлення про встановлення генеруючої установки разом із наступними документами:
  • копії документів, якими підтверджується право власності (користування) на земельну ділянку, право власності на житловий будинок та інші об'єкти нерухомого майна приватного домогосподарства;
  • копію паспорта точки розподілу/передачі електричної енергії приватного домогосподарства, у якому наявна інформація про встановлення генеруючої(-их) установки(-ок) з можливістю відпуску електричної енергії та організації окремого комерційного обліку відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку;
  • копію технічного паспорта на житловий будинок або інші об'єкти нерухомого майна приватного домогосподарства та кадастровий номер земельної ділянки, на якій(-их) встановлена(-і) генеруюча(-і) установка(-и);
  • інформацію банку (у тому числі роздруковану з мережі інтернет) про банківські реквізити рахунку, відкритого в банківській установі, що має діючу ліцензію НБУ щодо провадження банківської діяльності на території України, для перерахування коштів постачальником універсальних послуг за вироблену генеруючою(-ими) установкою(-ами) приватного домогосподарства за "зеленим" тарифом електричну енергію;
  • згоду членів приватного домогосподарства та копії їх індивідуальних податкових номерів (довідок про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків).

У заяві-повідомленні побутовий споживач обов'язково зазначає банківські реквізити рахунку для перерахування коштів постачальником універсальних послуг за вироблену генеруючою(-ими) установкою(-ами) приватного домогосподарства за "зеленим" тарифом електричну енергію.

За відсутності зауважень постачальник універсальних послуг реєструє заяву повідомлення протягом 3 робочих днів від дати отримання звернення щодо розгляду заяви-повідомлення.

У разі ненадання індивідуальним побутовим споживачем повної інформації та/або всіх документів, передбачених Правилами, або виявлення перевищення величини встановленої потужності генеруючих установок, постачальник універсальних послуг протягом 3 робочих днів з дня отримання звернення щодо розгляду заяви-повідомлення надає такому споживачу повідомлення про необхідність усунення недоліків протягом 10 робочих днів.

У разі усунення недоліків, про які було повідомлено побутового споживача, протягом 10 робочих днів постачальник універсальних послуг реєструє заяву-повідомлення в день отримання документів, які підтверджують усунення недоліків.

У разі не усунення побутовим споживачем виявлених недоліків після спливу 10-денного строку, постачальник універсальних послуг відмовляє в реєстрації заяви-повідомлення, про що повідомляє побутового споживача.

* повний текст Постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії» від 05.10.2022 № 1272 та додатки до неї розміщено на сайті НКРЕКП.

ПЕРЕДАЧА ПОКАЗІВ ЛІЧИЛЬНИКА
Виробництво електричної енергії
Питання відповідь
Мобільний додаток «Енергетика Онлайн»
Антикорупційна програма

Сайт відвідали

02766052
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
За весь час
581
1561
581
2755902
52771
49471
2766052

Ваш IP: 54.36.148.201
Зараз: 29-05-2023 07:45

Новини

Тарифи для населення залишається незмінним!
Щиро вітаємо Вас з Великоднем! У цей благословенний час прийміть найщиріші...
Шановні партнери! ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» пропонує Вам розглянути нашу компанію...
З Новим Роком та Різдвом Христовим! Вільні, незламні, наші українці,...
Наші супергерої! Наші воїни світла! Разом з...
Більше новин тут...